Зливний механізм для унітазу: основні види та особливості вибору

Однією з найважливіших частин унітазу є механізм зливу. Від його працездатності залежить експлуатація сантехнічного устрою, його функціональність, витрата води. Для вибору найбільш надійних, конструктивно продуманих виробів пропонується замовити зливний механізм на https://truber.com.ua/slivnye-mekhanizmy-dlya-unitazov/ .

Види

Існує безліч видів унітазів за способом відведення стоків та підведення води, варіантів кріплення на підлогу або у вигляді інсталяції на стіну. Також є відмінності у конструкціях зливних механізмів.

Виділяються такі варіанти на кшталт клапанів наповнення водою бачка унітазу:

  1. Є поплавець, закріплений на бічному коромислі, яке в свою чергу монтується на бічній стінці бачка.
  2. Довге коромисло, з’єднане із пластиковим поплавцем, кріпиться на дно резервуара.
  3. Клапани, де підведення води здійснюється збоку бачка, є вертикальна стійка, по якій рухається поплавець, що замикає подачу рідини.
  4. Є конструкції з вертикальною стійкою та нижнім підключенням.
  5. Створюються також моделі з вертикальною стійкою та зворотним клапаном.

Також поділ іде за типом зливу води. Він може запускатися механічною або електронною кнопкою, важелем, який потрібно натискати, або витяжним варіантом, коли потрібно піднімати рукоятку.

Бачок може кріпитися на самому унітазі або монтуватися всередину інсталяції, якщо використовується настінний монтаж сантехнічних пристроїв.

Вибір

При виборі конкретної конструкції пристрою слід звертати увагу на місце встановлення унітазу, і хто ним користуватиметься. Необхідно, щоб система була зручною, зрозумілою та не вимагала надмірних зусиль для запуску.

Визначається тип унітазу, варіант підведення води та відведення стоків. Саме ці параметри визначають можливості використання механізму зливу.

Найбільш простим, зручним і надійним є бічне кріплення коромисла з поплавцем. Цей варіант найменше схильний до поломок, його легко відремонтувати. Є запчастини в господарських магазинах, або конструкцію можна замінити повністю, підібравши відразу всю систему.

При підборі механізму зливу враховують склад води. Надлишок заліза або кальцію призводить до утворення нальоту, утруднення руху всіх елементів зливу. У подібних ситуаціях не рекомендується встановлення кнопкових або сенсорних пристроїв, краще підійдуть прості варіанти важеля, що використовують натиск або витягування для відкриття зливу.

Складні пристрої підходять для великих приміщень та чистої води, де використовують унітази невелику кількість людей.