Умови експлуатації матраца: правила, поради та особливості

Щоб дати старт здоровому способу життя, недостатньо просто купити матрац, за ним потрібно якісно слідкувати.

Можна купити ортопедичний матрац в Києві на сайті magdek.com.ua інтернет магазину “Магдек”. Дуже важливо забезпечити для нього належні експлуатаційні умови та незмінно дотримуватись деяких правил, які збільшують тривалість експлуатаційного терміну.

Положення матраца

Якщо положення матраца не змінюється, то з часом на місцях з максимальним навантаженням з’являться вм’ятини. Щоб уникнути такого результату, потрібно слідувати одному простому правилу – перевертати матрац до верху низом. Цілком достатньо робити подібну процедуру хоча б чотири рази на рік. Але, якщо матрац був тільки-но куплений, то перші два місяці його потрібно оглядати раз на два тижні. Настільки нескладні дії дозволяє відчутно збільшити термін якісної служби. Щоб не відчувати дискомфорт під час перевертання матраци, на багатьох моделях є спеціальні ручки. Головне – не користуватися такими ручками у процесі транспортування. Також потрібно пам’ятати про зміну положення для голови та ніг.

Чистота запорука здоровя

Матрац потрібно утримувати в чистоті. Якщо він забрудниться, то скористатися послугами хімчистки буде дуже непросто, та й ціна на таку послугу дуже велика. Потрібно врахувати, що використання хімічних засобів може зашкодити наповненню матраца і негативно вплинути на якості або термін служби виробу. Найкраще – обзавестися наматрацом. Є кілька основних різновидів такої корисної речі. Наматрацники бувають водонепроникні, дитячі, бавовняні, вовняні та прості на резинках. Вартість виробу формується за рахунок якості матеріалів, розмірів та його особливостей. У будь-якому випадку, заміна зіпсованого матраца обходиться набагато дорожче.

Не потрібно вибивати пил із матраца, тому що краще скористатися пилососом зі спеціальною насадкою. Якщо на поверхні з’явилася пляма, то з ним допоможе впоратися легкий мильний розчин і вода кімнатної температури. Не можна користуватись хімічними способами чищення, адже так можна зіпсувати загальний вигляд виробу. Понад те, залишки речовин можуть негативно вплинути стан здоров’я.

Розміщення матраца

Особлива роль відводиться місцю, на якому лежатиме матрац. Якісний ортопедичний каркас збільшує експлуатаційний термін матраца з каталогу https://magdek.com.ua/ua/matrasi/ та позитивно позначається на його ортопедичних та анатомічних якостях двоедено покупцями в Києві та Україні в цілому.

Більшість каркасів мають вигляд сітки з поперечними ламелями (вигнутими багатошаровими пластинами), що обрамлена в металеву або дерев’яну раму. Ламелі вигнуті по дузі і розташовані із встановленою частотою, тому матрац повністю виявляє всі свої лікувальні якості.

Також такі каркаси виконуються у правильній формі, що запобігає виникненню переломів та вигинів на виробі. Не потрібно нічого підкладати під матрац, адже це може призвести до його деформації. Крім того, завдяки гарному каркасу буде забезпечено постійний потік повітря в нижній частині.

Що робити не можна?

  1. Не можна загинати, згортати чи складати матрац (якщо це не передбачено його конструкцією та основою). Такі маніпуляції порушують структуру виробу та призводять до втрати ортопедичних якостей. Деякі моделі спочатку продаються у скрученому вигляді у спеціальних вакуумних упаковках. Але варто його розпакувати, і скрутити його знову не вдасться.
  2. Заборонено ходити матрацом або стрибати на ньому, адже точкові навантаження перевищують допустимі дії. Зрештою, окремі пружини вийдуть з ладу, порушивши ортопедичні якості виробу.
  3. Не рекомендується постійно сідати на те саме місце, на край або кут.
  4. Якщо на чохлі є ярлик, видаляти його до закінчення гарантійного терміну не рекомендується. В іншому випадку при виявленні шлюбу чи пошкоджень його не поміняють.