Дизайн меблів: переваги та як обирати для квартири

Зміст

 1. Навіщо потрібний дизайнер для створення меблів
 2. Презентація меблів на сайті
 3. Обробка фото меблів
 4. Комп’ютерне 3d моделювання
 5. Етапи створення дизайнерських меблів на виробництві
 6. Які меблі найчастіше потребують індивідуального дизайну
 7. Професія дизайнер меблів
 8. Патент на промисловий зразок для меблів

Навіщо потрібний дизайнер для створення меблів

Дизайн є головною конкурентною перевагою при продажу меблів. Клієнт вибирає зручні та дешеві меблі, але основним критерієм залишається краса. Ринок заповнений виробами серійних виробників, наприклад, вуличні меблі. Але часто покупець шукає щось особливе та оригінальне. Меблевий дизайн дозволяє задовольнити цю потребу.

Мал. 1 Розробка ескізного проекту та виготовлення зразка

Дизайн меблів можна розділити на три категорії:

 • Розробка серійних меблів на промислових підприємствах
 • Виготовлення меблів відповідно до індивідуальних вимог замовника, наприклад, шафи в стилі лофт, з якими можна ознайомитись у нашому каталозі БУДИДЕЯ
 • Дизайн ексклюзивних меблів відомими дизайнерами.

Такі проекти стають законодавцями мод, на них дорівнюють багато відомих брендів. Вони можуть не піти у серійне виробництво, але залишать слід в історії.

Для продажу меблів важливо правильно їх презентувати. Найкращий зразок побачити наживо. Але найчастіше вибір покупки здійснюється через інтернет, не виходячи з дому. Також покупець не завжди може подумки візуалізувати картинку розміщення меблів у певній обстановці. 3D графіка та хороші студійні фото на сайті дозволяють вирішити цю проблему.

Мал. 2 Що краще виглядає: фото чи візуалізація?

Презентація меблів на сайті

Прийоми фотографування меблів:

 • Фото в студії на фоні білого екрану для додавання до картки товару Інтернет магазину
 • Створення сцени в інтер’єрі (підлога, стіни, картини, інші меблі)
 • Використання реквізитів (посуд, ваза, квіти тощо)
 • Створення сцени в екстер’єрі для вуличних меблів (тераса, галявина)
 • 3d фото (кругове фото). Це реалізується за допомогою поворотного столу, що обертається, для предметної зйомки
 • Фотографування меблів із людьми. Це можуть бути моделі або звичайні люди в невимушеній обстановці
 • Фото на різних етапах процесу виробництва. Дозволяє викликати довіру покупця до продукту
 • Макрозйомка, окремі деталі меблів крупним планом для оцінки якості обробки

Мал. 3 Фотографування меблів у студії

Обробка фото меблів:

 • Колаж
 • Мокап (макет презентації у тривимірному форматі)
 • Мудборд (прев’ю майбутнього дизайну)
 • Синемаграфіка (коли картинка оживає в повному обсязі, лише окремий елемент)
 • Фото, суміщені з намальованими елементами
 • Фото зі схемами та описом
 • Інфографіка

Цитата

Дизайн. Між дизайном та мистецтвом немає жодного зв’язку. Мистецтво абсолютно самодостатньо, це чиста поезія, а дизайн обертається навколо підвищення функціональності, ергономіки. Дизайн хоче сподобатися, мистецтву це не потрібно

Філіп Старк

Комп’ютерне 3d моделювання:

 • Створення моделі для додавання до картки товару
 • Фото реалістична візуалізація в інтер’єрі
 • Створення 3D анімації
 • Моделі, що обертаються, 360 градусів

Мал. 4 Ескізний проект лавки з металу та дуба для передпокою

Етапи створення дизайнерських меблів на виробництві

Під час створення меблів реалізуються такі етапи

 • Розробка концепції
 • Ескізне проектування
 • Підготовка проектної документації
 • Виготовлення дослідного зразка
 • Запуск у виробництво
 • Визначення експлуатаційних якостей меблів у процесі експлуатації

В основі створення нових меблів лежить ідея. Творчий задум перегукується з визначенням кола споживачів, функціональності та потреби у цьому виробі. В результаті цих досліджень народжується концептуальна технологія. Далі слідує складання технічного завдання на проектування. При цьому визначаються технічні параметри та вимоги до майбутнього виробу. Найчастіше дизайнери відображають майбутній проект від руки на аркуші паперу.

Наступним етапом є ескізне проектування створення 3d моделі. Для створення моделі знадобиться ескіз з відображенням основних розмірів. В рамках ескізного проектування опрацьовуються аналоги конкурентів, підбираються матеріали, приймаються художні та кольорові рішення, оздоблення, декорування. Також знадобиться розрахунок вартості виробу та визначення його конкурентоспроможності. Готовий проект погоджується а вже потім приймається рішення запуску у виробництво. Зазвичай розробляють кілька варіантів для відбору найкращого. Важливим фактором є ергономічність виробу та відповідність певному стилю. Похибки виробу після збирання не повинні погіршувати його естетичні та функціональні якості.

Після ескізного проектування готується документація для запуску у виробництво. Робляться докладні креслення, розробляється технологічний процес, схеми збирання, документація на упаковку, фурнітуру, матеріали. У серійне виробництво виріб запускається після виготовлення дослідного зразка.

Меблі, особливо вуличні, під час експлуатації піддаються впливу атмосферних опадів, вологості, перепадам температур, механічному впливу і т.д. Ці показники можна перевірити, експлуатуючи виріб протягом деякого часу.

Цитата

Про концепцію. Дорогі матеріали або брендові меблі не зроблять інтер’єр зручним для життя, якщо початкова концепція дизайну продумана погано. У грамотному вирішенні цього завдання і полягає відмінність дизайнерів від декораторів.

Келлі Хоппен

Які меблі найчастіше потребують індивідуального дизайну

Найчастіше дизайн меблів асоціюється із дизайном кухні. Це пов’язано з тим, що в кухні, крім меблів, потрібно розмістити багато домашньої техніки та обладнання. Часто на кухні роблять міні-бар або зону відпочинку з м’якими меблями. Все це треба скомпонувати та зробити зручним для використання. Також багато уваги приділяється безпосередньо кухонному гарнітуру. Все це ускладняється, якщо кухня маленька, не стандартна і хочеться все розмістити.

Далі за популярністю слідує передпокій. Передпокій створює перше враження для гостей та відвідувачів. Його хочеться зробити затишним та презентабельним. Зазвичай тут розміщують визначну шафу. Дизайн дитячої кімнати також посідає важливе місце. Це зрозуміло, батьки хочуть, щоб діти росли та розвивалися у сприятливій атмосфері.

Зі стилів, перше місце впевнено займає лофт. Найчастіше у цьому стилі реалізують кухні. Відповідно підбирають стільці, столи, дивани, барні стійкі у лофт стилі.

Мал. 5 Виготовлення барного стільця з нержавіючої сталі за ескізом замовника

Професія дизайнер меблів

Ця професія не обмежується творчими здібностями, умінням генерувати ідеї. Дизайнеру доводиться враховувати технологічні можливості виробництва, розраховувати економічну доцільність, налагоджувати комунікації із замовниками та підрядниками. В результаті його зусиль народжується тривимірна модель та комплект конструкторських креслень майбутнього виробу. Часто з проектовані меблі потрібно прив’язати до певного планування та інтер’єру. Для цього може знадобитися прямо на об’єкті запропонувати оптимальне рішення та розрахувати вартість. Дизайнер меблів повинен вміти використовувати сучасне програмне забезпечення та спеціальні програми. Результатом є створення докладної 3d моделі. Нерідко дизайнери інтер’єру проектують меблі для власних замовників. Тут мова йде про концепцію, оскільки технічна частина вимагатиме спеціальних знань і досвіду.

Патент на промисловий зразок для меблів

Створені меблі з оригінальним дизайном необхідно захистити від копіювання несумлінними конкурентами. Це можна зробити, отримавши патент на промисловий зразок. Патент забороняє виробляти та продавати виріб з таким самим зовнішнім виглядом, формою, структурою. Виняток складає продаж ліцензії особам, які використовують цей продукт з вашого дозволу. Для отримання патенту необхідно підготувати 3d модель, креслення, ескізи, технічний опис та подати заяву до УКРПАТЕНТУ.

Компанія БУДІДЕЯ ПЛЮС виконує комплексний благоустрій терас, патіо, вуличного простору. Це різні конструкції та вироби з металу: сходи, огорожі, навіси, вуличні меблі. З типовими рішеннями можна ознайомитись у нашому Інтернет магазині budidea.com. Також виконуємо ексклюзивні замовлення з розробкою дизайну та проектної документації. 12 років активної діяльності компанії дають можливість створювати технологічні та якісні вироби.

Автор статті: Вадим Рибалко, проектант