Які бувають сауни та різновиди про яких не знали

Що таке сауна – знають всі. Вона асоціюється з гарячім повітрям, паром, віником.

Але є і зовсім незвичні види саун, про які сьогодні розповідають експерти банного бізнесу saunashop.com.ua

Лаконіум: для серця та судин

Перші грецькі лазні були збудовані в області Лаконіки, на території якої знаходилася стародавня Спарта. З цим пов’язане походження назви лазні – лаконікум. Вона служила місцем розслаблення після фізичних навантажень та підготовки до тривалих філософських бесід.

Сучасна лазня лаконіум – це повноцінна сауна, яку можна звести прямо в будинку. Жар в ній виходить від стін, що підігріваються, і лавочок, виконаних з каменю або кераміки. Лікувальне тепло вбирається у 55-65С, а вологість досягає комфортної позначки – 30%.

Тепла лікувальна процедура в лаконіумі не обмежена за часом, може тривати як 15 хвилин, так і кілька годин. Все залежить від можливостей організму та переслідуваних цілей. Через потовиділення прискорено виводяться токсини та шлаки, посилюється метаболізм. Суглоби та м’язи під впливом тепла розслабляються, лікувальні процедури в лаконіумі стимулюють роботу крово- та лімфотоку, серця та судин.

Свідчення. Лаконікум корисний усім, хто прагне позбутися целюліту, зайвих кілограмів, шкірних хвороб. Хоче забути про болі при артриті, ревматизмі, радикуліті, відновити сили, імунну та нервову системи, посилити імунітет.

Санаріум: атмосфера тропічного лісу у Вашому будинку

Відмінна міні сауна для будинку, що поєднує вологість російської парної та релаксуючий жар фінської сауни. Після будівництва домашнього санаріуму та проходження вже першого сеансу (протягом 30 хвилин) можна відчути, що Ви побували у справжньому тропічному лісі. Така міні сауна підтримує температуру, що щадить, 45-60С, а також вологість 20-55%.

У приміщенні кедрової міні сауни, наприклад, може встановлюватись різна інтенсивність освітлення, музика, колірне оформлення. Колірно- та аромотерапія в сауні позитивно позначаються на душевному комфорті та енергетиці людини. У міні сауні санаріум можливе проведення процедур ароматерапії з використанням ароматичних олій, лікувальних трав’яних екстрактів, що допомагають у профілактиці різних недуг.

Свідчення. Варто побудувати таку міні сауну для будинку за індивідуальними розмірами, якщо Ви страждаєте на гіпертонію, розлад сну та нервової системи, синдром «холодних ніг». Перебування у санаріумі сприяє налагодженню периферичного кровообігу, м’якому прогріву м’язів та суглобів. Сауна благотворно впливає на кровоносну, ендокринну, дихальну систему організму.

Тепідаріум: комфортна сауна для різного віку

Є сухою парною з натуральними мармуровими або кам’яними підлогами, стінами, лавками, які спеціально підігріваються. Тепідаріум – сауна із сучасним дизайном, де підтримується невисока вологість (всього 25-30%) та температура навколишнього повітря (35-45С).

Ще у Греції та Стародавньому Римі вважалося, що тепідаріум приносить користь людям будь-яких вікових груп, що практично не має обмежень на його відвідування. Його можна відвідувати і з немовлятами, і літнім людям. Приміщення комплектується незвичайним освітленням, пристроями для ароматизації, що дозволяє відмінно розслабитись та відпочити.

Свідчення. Тепідаріум застосовується для профілактичних цілей, а також лікування захворювань дихальних шляхів, зняття м’язової, а також нервової напруги, зменшення проявів жирових та целюлітних утворень. Знаходження в влаштованій в будинку сауні благотворно позначається на шкірі, суглобах, імунній та судинній системі.