Садові подрібнювачі: основні різновиди, принцип дії та переваги

Роботи на городі, саду призводять до появи великої кількості рослинного сміття. Це може бути бадилля, зелені стебла рослин, гілки та суки. Спалювати такі об’єкти на садовій ділянці заборонено. Для переробки існують подрібнювачі, що дозволяють роздробити субстанції, щоб потім використовувати як корисні добавки. Пропонується замовити обладнання на https://xn—-7sbhlwxgifidg9x.xn--j1amh/rent/sadovoe-oborudovanie/izmelchiteli-vetok, де є великий асортимент товарів.

Різновиди пристроїв

Існує безліч апаратів для подрібнення рослинних матеріалів. Вони діляться за типом двигуна на бензинові та електричні варіанти.

Ще одним критерієм поділу є тип ріжучого пристрою. Саме він визначає основні можливості подрібнювача та сферу його застосування. Існують такі пристрої:

  1. Ножеві або дискові, де для подрібнення використовується металеве коло з гострими краями. Він підходить для переробки для трав’янистих стебел, тонких гілок, бадилля та пагонів. Для проштовхування маси рослинності бункер пристрою застосовують спеціальні пластикові лопатки.
  2. Гвинтові або шнекові використовують стрижень з металу з оберненою навколо металевої спіраллю, за типом м’ясорубки. Тут можуть подрібнюватись тверді елементи рослин, м’які частини можуть намотуватися на гвинт. Завдяки спіральній конструкції рослинна маса затягується самостійно.
  3. Фрезерні мають циліндричну або конічну шестірню із гострими кромками. Їх може бути одна або кілька, і елементи справляються з будь-якими залишками деревини.

Турбінні поєднують переваги ножових та фрезерних, дроблять і подрібнюють будь-яку рослинну масу.

Вибір

Купівлю подрібнювача слід починати з визначення, яку масу доведеться переробляти, та обсяг відходів. Тому підбирається обладнання за типом ріжучого інструменту, габаритів приймального бункера.

Важливим параметром є потужність двигуна, його показники продуктивності. Зазвичай у паспорті вказується, який обсяг за годину роботи можна подрібнити у пристрої. Для побутових пристроїв достатньо потужності двигуна 1,5 кВт, для постійної роботи потрібні подрібнювачі понад 5 кВт.

В апараті має бути функція реверсивного ходу, щоб витягти залишки, які не проходять, захист від перегріву, козирок, щоб запобігти викиду дрібних частинок на високій швидкості. Також важливою є можливість регулювання ступеня дроблення, щоб підібрати потрібний показник під конкретну сировину. Для листя, стебел бадилля вони робляться мінімально можливими, для твердішої деревини виставляються більше.