Панорамне скління — один із найпопулярніших архітектурних прийомів у будівництві сучасних котеджів. Його головна мета — не тільки надати більш привабливого та ефектного вигляду будівлі, а й зробити її максимально світлою і комфортною. Оскільки через велику скляну поверхню всередину потрапляє більше природного світла і тепла, власники будинку отримують можливість заощаджувати на освітленні та опаленні.
Якщо котедж розташований на пагорбі у мальовничій місцевості, то з вікон другого-третього поверху або з балкона можна буде безперешкодно милуватися прекрасними краєвидами. Тільки заради цього багато власників приватного житла встановлюють панорамні вікна. А експерти вважають, що втілювати мрію про панорамне скління потрібно за допомогою алюмінієвих вікон.
Ідеї для панорамного скління у сучасних котеджах
Серед прикладів вдалого використання вікон з алюмінієвого профілю під час будівництва котеджів можна назвати такі рішення:
• зробити як мінімум дві суміжні стіни скляними, а ще краще одну зі стін зробити у вигляді розсувного панорамного вікна ;
• відмовитись від традиційного балкона, але засклити східну стіну будинку, щоб милуватись світанками;
• зробити скляною стіну вздовж сходів, якщо котедж має два або три поверхи;
• для будинків із мансардою засклити частину даху, щоб спостерігати за нічним небом;
• на верхньому поверсі влаштувати оглядовий майданчик, захищений склом від опадів, вітру та бруду.
Якщо для скління використовувати звичайні металопластикові (ПВХ) вікна або класичні дерев’яні конструкції, то досягнути повного ефекту панорами не вийде. Причина одна — необхідність встановлювати товсті рами, які повинні витримувати велику вагу склопакетів. Така «решітка» зіпсує будь-який краєвид і здатна спотворити саму ідею «безмежного вікна».
Різновиди систем панорамного скління
Залежно від призначення та місця встановлення панорамної системи на базі алюмінієвого профілю виділяють «холодне» та «тепле» скління. Перший варіант використовують переважно в приміщеннях, які не потребують опалення у зимовий період (наприклад, оглядові майданчики або лоджії).
Для «теплого» скління найкращим рішенням стануть енергоощадні віконні системи. Вони ідеально підійдуть для того, щоб зробити скляною стіну в котеджі або цілий поверх. Завдяки своїй конструкції вони забезпечують комфортні умови всередині будинку в будь-яку пору року, а мінімальні втрати тепла дають змогу заощаджувати на опаленні та кондиціюванні.
Чому варто вибирати алюмінієвий профіль?
Алюмінієвий профіль має кілька вагомих переваг порівняно зі стандартними ПВХ-системами та вікнами з дерев’яними рамами:
• Підвищена міцність. Навіть тонкий алюмінієвий профіль надійно утримуватиме важкий склопакет.
• Сучасний зовнішній вигляд. Білі пластикові вікна в кожному будинку — це банально.
• Не вигоряють на сонці. Дерев’яні рами розтріскуються, пластик жовтіє, а алюміній десятиліттями виглядатиме бездоганно.
• Не деформуються. З часом вікна з пластикового профілю починають провисати під вагою склопакету.
• Алюмінієві системи гарантують високу якість вікон і термін служби не менше 20–30 років.
Європейські алюмінієві профілі відповідають усім зазначеним експлуатаційним характеристикам, тому оптимально підходять для створення панорамного скління у сучасних котеджах. В Україні та країнах ЄС великий попит мають вікна Schuco (Німеччина) та Reynaers (Бельгія). Не відстають від них за якістю, але коштують дешевше вікна Ponzio (Польща) та вікна Aluprof (Польща). Вибрати якісні алюмінієві вікна в Києві для сучасного панорамного скління можна на сайті виробника www.usg.kiev.ua
Leave a Reply