Для чого використовують саморегулюючі нагрівальні кабелі

Серед усіх нагрівальних елементів і систем, які представлені сьогодні на ринку, особливої уваги заслуговують саморегулюючі нагрівальні кабелі. Вони використовуються тоді, коли через холодну погоду і сильні морози замерзають інженерні комунікації, зокрема каналізаційні чи водопровідні труби.

Нагрівальні кабелі такого типу є частиною системи антизледеніння і представлені у широкому асортименті. Ви можете підібрати на https://teploman.com.ua/s-stjem-ant-zljedjeninnja/samorjegulyuyuch-j-kabjel/ потрібну довжину, потужність та інші характеристики, виходячи з ваших вимог та побажань. Давайте детальніше розберемо, як працює саморегулюючий кабель і як обрати потрібний нагрівальний елемент.

Особливості саморегулюючих нагрівальних кабелів

Незважаючи на доволі просту форму випуску у вигляді кабелю, подібні нагрівальні елементи складаються з кількох шарів і мають доволі складну конструкцію. Основу її складають мідні провідники, які зверху покриваються саморегульованою провідною матрицею. Для більшого захисту системи встановлюють кілька шарів безпеки: термопластичний, металевий та власне зовнішній.

Нагрівальний кабель встановлюється переважно в інженерних системах, зокрема у складних трубопроводах. Як тільки температура всередині труби падає, струм, що проходить через саморегульовану матрицю, збільшується і таким чином підвищується температура, яка виділяється власне від нагрівального елементу. Внаслідок цього вдається розтопити лід та сніг, які можуть накопичитися усередині труби. І тим самим запобігти їхньому зледенінню.

Як обрати саморегулюючий нагрівальний кабель

Ми вже зазначали, що саморегулюючі нагрівальні кабелі сьогодні представлені у широкому асортименті. Сучасні виробники виготовляють системи, які відрізняються рядом переваг:

  1. Міцністю основи. Для виготовлення кабелю використовують зносостійкі міцні щільні матеріали, які здатні витримувати механічні пошкодження, хімічний вплив.
  2. Можливість розрізання кабелів на менші потрібні вам розміри.
  3. Універсальне використання.
  4. Високі показники енергоефективності.

То як обрати з усіх представлених на ринку варіантів нагрівальний кабель для системи антизледеніння, який відповідав усім важливим вам параметрам? Зважайте на такі фактори:

  1. Ціна. Вона буде залежати перш за все від матеріалу ізоляції та потужності кабелю. Щодо матеріалу, обирайте його, виходячи з того, у яких умовах буде знаходитися нагрівальний елемент.
  2. Потужність. Вираховується окремо для кожної системи. Залежатиме від того, наскільки швидко кабель має прогрівати трубу. Формули для вирахування оптимальної потужності включають в себе також діаметр трубопроводу, матеріал внутрішніх стінок тощо.

І, звісно, надавайте перевагу перевіреним виробникам. Обирайте продукцію компаній, які встигли зарекомендувати себе на ринку та продемонструвати відповідальний підхід, надають якісні, безпечні та сертифіковані нагрівальні елементи з гарантією.