Блискавка для одягу: як правильно вибрати та встановити

Існує безліч типів застібок, але блискавка, мабуть, найпопулярніша. Одяг домашнього виготовлення їй також постачає часто. Хороша молния не заїдає, її краї не гострі, а вигляд — акуратний та гарний. Підібрати застібка не так вже й складно.

Як вибрати блискавку

Існує кілька типів цих деталей на startex.shop. Біля нероз’ємної блискавки один край зашитий, вона повністю не розходиться. Цей тип вшивають у спідниці, сукні, кишені, ширинки, розрізи, що регулюються, горловини. Роз’ємна повністю розкривається, розділяти на дві половинки. Вона підходить для верхнього одягу — курток, толстовок, для капюшона, що тримається на блискавці.

Замочок на виробі не завжди один. Іноді їх два; у цьому випадку блискавку можна застібати та засмучувати з двох сторін. Причому два замки бувають і на роз’ємній, і на нероз’ємній продукції. Зазвичай подвійний варіант вибирають, якщо довга застібка.

У зубчиків також є різновиди. Спіральна (вита) блискавка робиться із пластику, виглядає повітряно та акуратно, мало важить. Її вшивають в одяг із легких тканин, особливо літній, а також трикотаж. Тракторна застібка виглядає грубіше, вона важча, міцніша; буває і пластиковою, і металевою. Підходить для щільних тканин, особливо джинси та шкіри. Металева (малюнок зубчиків відрізняється від тракторного типу, більше нагадує голки) найміцніша і найважча, її зазвичай застосовують для робочого та спеціального одягу.

Блискавка кріпиться на текстильну тасьму. Як підібрати її колір? Зазвичай він відповідає відтінку тканини чи трикотажу. Колір пластикової блискавки теж підбирається в тон, металевої – схожість кольорової гами.

Блискавка має важливий параметр — ширина. Позначається цифрою, що виражається в міліметрах. Наприклад, четвірка означає ширину 4 міліметри. Якщо замочок купується окремо від блискавки, підбирати його треба за цією шириною.

Довжина блискавки вимірюється по самісінькій застібці, без урахування довжини тасьми. Підбирати її краще із запахом у 2–3 сантиметри. Довгий кінчик тасьми потім просто обрізати.

Як встановити

Вибір зроблений, ви наважилися замовити блискавки на https://www.startex.shop/ . Залишилося вшити її в одяг. Для цього знадобиться швейна машинка, шпильки, нитки, шматочок мила чи крейди. Дрібно по лінійці треба перенести на текстиль контури майбутньої застібки разом з тасьмою. Потім накласти блискавку і примітати або приколоти шпильками. Якщо все рівно, зробити рядок швейною машинкою. Запас по тканині залежить від місця, у яке вшивається блискавка; наприклад, для ширинки виріб вшивається із планкою, відповідно, із запасом 25 міліметрів.

Якщо ж мова про фронтальний шв, це спосіб «у шов» із запасом у 5 міліметрів. Цього вистачить для акуратно рік вилами та комфортного використання.