Що таке міні-екскаватор, у чому його відмінність від звичайного екскаватора та для яких робіт він придатний? Чи впорається машина з бурінням під опорні стовпи і чи не загрузне на м’якому ґрунті?
Подібними питаннями рано чи пізно спантеличувався не один приватник, який перетинався зі сферою індивідуального будівництва, сільського господарства чи дорожніх робіт. Чи варто купувати міні-екскаватор для облаштування ділянки? Якщо роботи мають бути разові або епізодичні – краще скористатися послугами оренди з екіпажем на сайті nvi.in.ua. А для початку розберемося, навіщо взагалі потрібний міні-екскаватор.
Екскаватор малих габаритів – визначення та функціонал
Міні-екскаватор – це вид спецтехніки, призначений для виконання екскаваційних робіт малого обсягу на ділянках, недоступних великогабаритному аналогу. Даний тип техніки створюється з розрахунком на виконання великого спектру завдань із застосуванням змінного навісного обладнання в умовах стисненого простору, а також для робіт на м’якому або болотистому ґрунті. Міні-екскаватори розраховані на точкове застосування, і добре справляються з роботами, що вимагають високої акуратності – подібну техніку застосовують і при археологічних розкопках, і під час прокладання або заміни труб водопостачання або газу.
Де застосовується міні-екскаватор? Які роботи може виконувати? Яке обладнання для цього потрібне?
При проведенні дорожніх робіт
Міні-екскаватори широко застосовуються дорожніми службами як досить універсальний інструмент.
Прокладання комунікацій – найчастіша сфера застосування подібної спецтехніки. Ремонт доріг у місті пов’язаний із заторами в русі через габарити техніки, так що більшість муніципальних служб перейшло на міні-екскаватори, як більш зручну альтернативу з тим же функціоналом. Завдяки компактним розмірам траншейного ковша, придатного для точкової роботи, розкопка труб можлива без їх пошкодження, що особливо важливо у разі необхідності заміни частини водо-або газопроводу. Цей ківш підходить для прокладання траншей під кабель.
Планування території – здійснюється за допомогою спеціального планувального ковша. Така насадка на міні-екскаватор застосовується при плануванні узбіччя, насипів, розчищення берегів річок та їх русел (наприклад, для подальшого бетонування), а також на виїмку ґрунту та підготовку схилів.
Встановлення дорожніх знаків та огорож – здійснюється за допомогою бура для міні-екскаватора. Насадка-бур підключається до гідравліки машини замість ковша чи іншого робочого органу. Гідробури застосовуються при будівництві ліній електропередач, встановленні огорож і стовпів, попереднього буріння перед зануренням у ґрунт шпунта або труби, встановленні вертикального дренажу, колодязів та дорожніх покажчиків, занурення гвинтових паль.
Усунення перешкод – найчастіше при прокладанні траншеї робітники стикаються з плитою, великим уламком каменю або граніту, частинами бетонних споруд, що пішли в землю. Як правило, можливості відхилятися від обраного курсу у служб, що обслуговують дороги, немає, і для таких випадків застосовується гідромолот. Це особлива насадка на міні-екскаватор, покликана дробити тверді матеріали та покриття, що працює від додаткового гідравлічного контуру та встановлюється на місце знятого ковша або рукояті. Взимку застосування гідромолотів істотно знижує витрати на земляні роботи, дозволяючи швидко працювати з мерзлим ґрунтом або асфальтом, що важливо при ліквідації аварій у підземних комунікаціях.
Зрив асфальту при заміні дорожнього покриття – досить часта процедура, виконувати яку міні-екскаватор може двома способами – або із застосуванням гідромолота, що більш ефективно, або ковшем, вивернувши його на розвантаження та працюючи стрілою, що бюджетніше, але вимагає великої акуратності від оператора і певної потужності самої машини. Застосування правильного навісного обладнання суттєво знижує ризик пошкодження техніки, такого як розбите скло, порвана «гусянка», деформація ковша або завал усієї машини.
В індивідуальному житловому будівництві
Руйнування старих будівель – при купівлі земельної ділянки під приватну забудову, минулий господар рідко на себе бере працю на знесення старих конструкцій, зведених на ній. За допомогою міні-екскаватора, обладнаного гідравлічним молотом, досить швидко можна позбутися потрісканого/зруйнованого фундаменту або зайвих стін і перегородок.
Риття септика – одне з найчастіших завдань для міні-екскаватора. За допомогою навіть лише стандартного ковша спецтехніка здатна викопати глибокий котлован.
Пробивання свердловин – за наявності бурової насадки міні-екскаватор впорається із бурінням свердловин, забором ґрунту або створенням лунок під опори та палі.
Прокладання комунікацій – для прокладання комунікацій міні-екскаватори використовуються надзвичайно широко. Траншийний ківш справляється і з мінімальної (0,5 м) і рекомендованої для індивідуальних об’єктів глибиною закладки траншеї під водопровід, кабелі, каналізацію. Хороша техніка здатна рити траншеї як на легкому ґрунті, так і на складному, твердому, із суглинком та камінням.
При благоустрої міських та приватних територій
Створення штучних водойм – міні-екскаватори вважаються хорошим вибором для створення котлованів штучних водойм: при невеликому розмірі, вони добре проходять як на приватні території, не пошкоджуючи вже наявні на ділянці посадки та конструкції на ландшафті, так і на громадські території, не заважаючи габаритам відвідувачам парків та рекреаційних зон. Для створення басейнів, ставків, заплав застосовується планувальний, траншейний та стандартний ковші, залежно від розмірів майбутнього котловану.
Організація зелених насаджень – не найчастіша сфера застосування спецтехніки, але міні-екскаватор час від часу використовується як інструмент створення штучного рельєфу. Як правило, після облаштування комунікацій (септик, водогін і т.д.), земля після цього за допомогою планувального ковша перетворюється на альпійські гірки і багатоярусні клумби. У разі міського озеленення, техніка застосовується на розчищення місць майбутніх посадок – алей і скверів.
Вирівнювання ґрунту під бруківку та інші покриття – впоратися з цим типом робіт може міні-екскаватор, з звичайним стандартним ковшем. Невеликий розмір насадки дозволяє позбутися купин і невеликих горбків, вирити траншеї під заливку бетоном і укладання бруківки.
Leave a Reply